LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu

ARCHIV   

> PR: ICT PRO - synonymum profesionality

ICTPro logo Jaká je situace na trhu práce v oblasti IT? A jaké jsou zde platy? Z analýzy vypracované personální agenturou Grafton Recruitment v červnu 2015 vyplynulo, že nejžádanější profesí na trhu práce byli v tomto roce IT vývojáři, těsně následovaní konstruktéry a výrobními dělníky. Nedostatek IT odborníků na (nejen) tuzemském trhu práce je dlouhodobý, a tak i v roce 2016 patří programátoři k nejžádanějším pracovníkům.

4.8.2016 19:00 | Redakce Linuxsoft.cz | Články autora | přečteno 12019×

Výše uvedená studie rovněž zjistila, že zaměstnavatelé hledají především zkušené programátory pro vývoj desktopových, webových a mobilních aplikací. Vzhledem k tomu, že počet těchto odborníků je stále nedostačující, zaměstnavatelé jsou často nuceni přijmou i začínající vývojáře nebo kandidáty s nižšími kvalifikačními předpoklady.

Tzn., že profese IT odborníka stále patří k těm nejžádanějším a ani v nejbližší době nelze předpokládat, že se situace příliš radikálně změní. Tedy: výhodná bude především pro zaměstnance, kterým hraje do karet také to, že je v ČR aktuálně nejnižší nezaměstnanost za posledních několik let - v červnu 2016 klesla na 5,2%.

Nejvyššími mzdami v IT oboru jsou odměňováni pracovníci v Praze a v Brně. Např. platy manažerů vývoje SW dosahují až 150 000 Kč, systémový architekt si může měsíčně přijít na 100 000 Kč a stejně tak i ředitel technické podpory.

A jak jsou na tom vývojáři? Ti nejzkušenější programátoři ovládající jazyky Java a C#/.NET s více než pětiletou praxí dosáhnou až na 90 000 korun měsíčně; pokud je jejich praxe přibližně 1 rok, výše jejich měsíčního platu se pohybuje kolem částky 50 000 Kč.

Jinak řečeno: absolventi oborů spojených s IT mají prakticky vždy jistotu nadstandardně placeného místa.

 

Chcete být mezi nimi? Zkuste Javu nebo Linux!

Pokud říkáte ano, rádi bychom vás pozvali do moderních školicích prostor firmy ICT Pro. Tato firma patří mezi dlouhodobé a stabilní lídry na poli IT školení. Svým klientům přináší pestrou řadu kurzů z oblasti ICT (informační a komunikačními technologie). Tyto komplexní pedagogické i konzultační služby ocení nejen běžní uživatelé, ale zejména správci sítí a systémů, ICT odborníci a programátoři.

V předchozím odstavci jsme jako příklad dobře placených odborníků uvedli vývojáře programující v jazyce Java. Proč zrovna Java? Co je na ní tak výjimečného?

Je to objektově orientovaný programovací jazyk, který patří k nejpoužívanějším na světě. Výjimečná je jeho jednoduchost a přehlednost. Tvůrcům Javy šlo o to, aby výsledný kód mohl být co nejvíce použitelný a čitelný a vedl ke kvalitnímu objektovému návrhu.

 

Jaké možnosti v oblasti profesionálního školení vývojářům v jazyce Java společnost ICT Pro nabízí?

Začínajícím programátorům je určen kurz s názvem Java - úvod do programování, který

účastníky uvede do konceptů a základů Javy. Pomocí různých objektově orientovaných technik se absolventi školení naučí základním pojmům, postupům vedoucím k vytvoření jednoduchých  aplikací.

Těm, kteří nějakou zkušenost z programováním v Javě již získali dříve, můžeme nabídnout kurz Java pro pokročilé a školení jazyka Java EE, a to jak v základní, tak v pokročilé variantě. Celkový přehled školení Java najdete na webových stránkách ICT Pro.

 

Uživatelé, kteří by si rádi rozšířili své znalosti moderních operačních systémů, mohou využít nabídky školení Linux - základní kurz pro uživatele (LNXU). Linux je stále více používaný moderní operační systém (OS), jehož ovládání je snadné a uživatelsky přívětivé stejně jako u ostatních systémů. Je to operační systém, který je dostupný i v češtině, k němuž existuje komplexní podpora a dokumentace. Je to OS, s nímž získáváte velké množství ovladačů pro nejrůznější standardizovaný hardware. A hlavně: je to OS, který je pro všechny zdarma.

 

A proč vlastně absolvovat školení u ICT Pro?

1. v našich moderních, klimatizovaných a technicky velmi dobře vybavených učebnách  pořádáme přibližně 500 druhů školení: kromě Javy a Linuxu/ Unixu také např. Novell, Vmware. Školíme software firem jako jsou Microsoft, IBM, HP, Cisco Oracle, SAP, Sun atd.

2. naše komplexní školicí služby zahrnují nejen technické obory, ale v naši nabídku také rozšiřují kurzy určené zaměstnancům, kteří se rozhodli pro manažerskou dráhu. Nechybí softskills školení zaměřená na osobnostní rozvoj, na obchodní a komunikační strategie, na projektová a procesní řízení, na marketing nebo na specializované kurzy typu ITIL, Prince, normy ISO aj.

3. v oboru se pohybujeme již od roku 1995. Za dobu naší existence jsme vyrostli v respektovanou a sebevědomou firmu. Díky neustále ověřované zpětné vazbě od zákazníků jsme získali neocenitelné zkušenosti, které se snažíme promítnout do neustále se zvyšující se kvality poskytovaných kurzů. Jsme přesvědčeni, že se nám to daří.

4. volíme přístup, který je na jedné straně pečlivý a intenzivní, a současně na straně druhé je individuální, flexibilní a šitý na míru potřebám konkrétního klienta. Základem pro takovýto přístup je tým složený ze skutečných profesionálů, certifikovaných lektorů

s mnohaletou praxí, kteří jsou vysoce hodnoceni našimi zákazníky. Přečtěte si reference uvedené na našich webových stránkách - zjistíte, jaké pozitivní dojmy a poznatky si odnášejí absolventi našich kurzů.

5. dnešní doba poskytuje obrovské množství možností, jak přistupovat ke vzdělání. Ano, je zde samozřejmě internet, nabízející různá fóra, e-learning, návody a tutoriály, jsou zde knihy, časopisy a další publikace. Zkuste výsledky získané jejich prostřednictvím porovnat s efektivitou námi nabízeného školení. Budete příjemně překvapeni - my vás nezklameme!

Proč? Japonské přísloví tvrdí, že: „Jednou sám vidět je lepší než stokrát slyšet.“

A my v ICT Pro dodáváme: „Jednou ukázat  a vysvětlit  je lepší než stokrát vidět a nepochopit.“

 

Verze pro tisk

pridej.cz

 
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

28.11.2018 23:56 /František Kučera
Prosincový sraz spolku OpenAlt se koná ve středu 5.12.2018 od 16:00 na adrese Zikova 1903/4, Praha 6. Tentokrát navštívíme organizaci CESNET. Na programu jsou dvě přednášky: Distribuované úložiště Ceph (Michal Strnad) a Plně šifrovaný disk na moderním systému (Ondřej Caletka). Následně se přesuneme do některé z nedalekých restaurací, kde budeme pokračovat v diskusi.
Komentářů: 1

12.11.2018 21:28 /Redakce Linuxsoft.cz
22. listopadu 2018 se koná v Praze na Karlově náměstí již pátý ročník konference s tématem Datová centra pro business, která nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky: Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je optimálně využít pro vlastní prospěch? Jak si zajistit odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybírat dodavatele služeb? Jak volit vhodné součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně datové centrum spravovat? Jak co nejlépe eliminovat možná rizika? apod. Příznivci LinuxSoftu mohou při registraci uplatnit kód LIN350, který jim přinese zvýhodněné vstupné s 50% slevou.
Přidat komentář

6.11.2018 2:04 /František Kučera
Říjnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná v listopadu – již tento čtvrtek – 8. 11. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma umění a technologie, IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

4.10.2018 21:30 /Ondřej Čečák
LinuxDays 2018 již tento víkend, registrace je otevřená.
Přidat komentář

18.9.2018 23:30 /František Kučera
Zářijový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 20. 9. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

9.9.2018 14:15 /Redakce Linuxsoft.cz
20.9.2018 proběhne v pražském Kongresovém centru Vavruška konference Mobilní řešení pro business. Návštěvníci si vyslechnou mimo jiné přednášky na témata: Nejdůležitější aktuální trendy v oblasti mobilních technologií, správa a zabezpečení mobilních zařízení ve firmách, jak mobilně přistupovat k informačnímu systému firmy, kdy se vyplatí používat odolná mobilní zařízení nebo jak zabezpečit mobilní komunikaci.
Přidat komentář

12.8.2018 16:58 /František Kučera
Srpnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná ve čtvrtek – 16. 8. 2018 od 19:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát jsou tématem srazu databáze prezentaci svého projektu si pro nás připravil Standa Dzik. Dále bude prostor, abychom probrali nápady na využití IoT a sítě The Things Network, případně další témata.
Přidat komentář

16.7.2018 1:05 /František Kučera
Červencový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 7. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát bude přednáška na téma: automatizační nástroj Ansible, kterou si připravil Martin Vicián.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

31.7.2023 14:13 / Linda Graham
iPhone Services

30.11.2022 9:32 / Kyle McDermott
Hosting download unavailable

13.12.2018 10:57 / Jan Mareš
Re: zavináč

2.12.2018 23:56 / František Kučera
Sraz

5.10.2018 17:12 / Jakub Kuljovsky
Re: Jaký kurz a software by jste doporučili pro začínajcího kodéra?

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2024) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze