LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu

ARCHIV   

> Diskuze: článek

HH
(link)
25.9.2005 13:25
Petr Zajíc
Věk: ( ~51 let)
Myslel jsem, že tento názor na Honzu Houšťka mám jenom já... no, tak je to asi jeho obecná vlastnost. Budiž mu řečeno ke cti, že a) je to jadrerný fyzik a b) nakonec jsme se vždy na ICQ hododli na něčem, s čím se dalo souhlasit bez použití síly ;-)))
Re: HH
(link)
25.9.2005 16:53
Ondřej Čečák (TEAM)
Věk: ( ~38 let)
Budiž mu řečeno ke cti, že a) je to jadrerný fyzik.

Mimochodem řekl bych spíše teoretický fyzik.
LPT1
(link)
25.9.2005 14:27
Pavel Kuchař
Věk: ( ~43 let)
Večer se mi líbil, už se těším na LPT2, věděl jsem že se vyplatí zaplatit nějaké to pivko navíc, hlavně že byla spokojenost... zdar všem ...
Re: LPT1
(link)
26.9.2005 06:23
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

Nevím, jestli jsi tam ještě byl, když jsme se bavili, že za 3 měsíce mezi svátky je to blbý nápad, ale někdy kolem Mikuláše to zopakujeme... Jen budeme muset najít hospůdku s větším salonkem, ale aby i obsluha stíhala... Ta Valencie je v tomto špatenka, protože už jsem tam zažil 20 lidí a 30 minut čekání na objednané pivko... Pokud tam nebudou mít se*opramen, Branik, beru cokoliv...

HH
(link)
25.9.2005 16:52
Ondřej Čečák (TEAM)
Věk: ( ~38 let)
[...]Jan Houštěk, což byla překvapivá zpráva, a když už padlo jeho jméno, jali jsme se ho někteří z nás pomlouvat. [...]

Ty jo, když už se někdo pomlouvá, tak se to snad nezveřejňuje na webu ...

Na nějakém linuxovém pátku zaznělo, že je prý nepříjemný např. v konferenci linux@linux.cz. Zkuste si někdy přečíst závazný MetaFAQ a několik jeho příspěvků a pak něco říkejte (ideálně podloženě, archiv je dostupný na několika nezávislých zdrojích).
Re: HH
(link)
26.9.2005 06:25
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov
Kliiid, to nebylo pomlouvání do slova a do písmene, pokud vím, tak HH vyšel v podstatě vítězně za odbornost. Znám arogantnější lidi, kteří navíc nic neví...
LPT 1
(link)
25.9.2005 19:55
Hynek Schutz
Věk: ( ~53 let)
Akce byla bezkonkurencni... Svuj bonus jako predposledni platici jsem ovsem zmensil poplatkem 20.-Kc,ktery majitelka ode mne obdrzela navic,aby mela jistotu,ze nam neuctovala mene,nez jsme vypili...
Úhel pohledu
(link)
25.9.2005 22:50
Jan Houštěk

Někomu připadá arogantní, že občas svoji odpověď na dotaz porušující pravidla konference, doplním upozorněním na toto porušování.

Mě na druhou stranu připadá arogantní pravidla ignorovat a přispívat tím ke stále se zhoršující úrovni našich linuxově zaměřených diskusních skupin.

Pokud dáváte přednost nesmyslným OT threadům, triviálním dotazům, na které by si odpověď zjistil každý sám, a omíláním stejných problémů stále dokola, před mými příspěvky, je řešení jednoduché -- přestanu do těch listů přispívat.

Re: Úhel pohledu
(link)
25.9.2005 23:41
František Bublík
Věk: ( ~66 let)
Nevadí mi, že na něco upozorňujete, ale to jakým způsobem. Cituji z vašich emailů:

To je stejne blba otazka jako ptat se, kolik tak bere reditel... Já prostě jen nemůžu číst žvásty o tom, že "ono je to jedno, jakou distribuci si na ten server dáš, je to všechno stejný software" ... Lidi, kteri umi napsat mail tak, ze ma vsechny nalezitosti a nevypada jak od prasete, pomalu vymiraji ...

Jestli tomuhle říkáte upozornění na porušování pravidel konference, tak máme jinou terminologii. Chovejte se slušně a bude se o Vás mluvit jako o odborníkovi s dobrým vychováním.

Mimochodem zvonilo Vám v pátek v uších?

S pozdravem FB

Re: Úhel pohledu
(link)
26.9.2005 00:16
Jan Houštěk

To je ten zásadní spor -- já do těch listů nepíšu proto, abych si pěstoval vytříbený styl a diplomatické jednání, ani proto, abych byl oslavován jako matka Tereza.

Já tam píšu proto, abych sem tam někomu pomohl či poradil (uznávám, v dnešní době divná úchylka). Převládne-li názor, že se tak neděje, nebude mě nijak mrzet, když ty listy opustím.

Co se slušného chování týká, nepovažuji za příliš slušné někoho pomlouvat na akci, na které nebyl, a pak to ještě rozmazávat na webu. Stejně tak mi nepřipadá úplně korektní vytrhávat věty z kontextu -- archivy těch dotčených listů jsou veřejně dostupné a pokud si někdo chce mé posty vyhledat, má možnost.

Ale když už jste to udělal -- není mi jasné, co bych na tom měl měnit. První věta pochází z odpovědi dotaz "kolik tak bere administrátor", což kromě toho, že to je totálně OT (přišlo to do listu o Mandrivě a není tam ani slovo o Linuxu, natož Mandrivě), opravdu dost blbá otázka bez udání dalších upřesnění.

Za druhou vytrženou větou si také stojím -- byla to snaha o ukončení naprosto neplodného threadu typu distribuce X je lepší než Y. Tyto thready se vyznačují dvěma typy příspěvků -- v prvním typu lidé fanaticky obhajují tu svoji jedinou správnou distribuci a plivou na ostatní, a ve druhém typu naopak světácky tvrdí, že je to jedno a že je Linux jako Linux. Obojí je samozřejmě nesmysl.

A co se týká té poznámky o kultuře psaní e-mailů, je to, bohužel smutná pravda, jak jistě vědí všichni, kdo ještě cit pro přehledně a čistě napsané sdělení neztratili.

A v uších mi nezvonilo, patrně to budete opět považovat za aroganci, ale shoduju se v tomto s Feynmanem -- cizí názory mi starosti nedělají :-)

Re: Úhel pohledu
(link)
26.9.2005 06:31
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

"Za druhou vytrženou větou si také stojím -- byla to snaha o ukončení naprosto neplodného threadu typu distribuce X je lepší než Y. Tyto thready se vyznačují dvěma typy příspěvků -- v prvním typu lidé fanaticky obhajují tu svoji jedinou správnou distribuci a plivou na ostatní, a ve druhém typu naopak světácky tvrdí, že je to jedno a že je Linux jako Linux. Obojí je samozřejmě nesmysl." ... Ideální téma na flame, druhé ideální je typu "Jaký je ideální (oss) db server", nebo "jaký je ideální programovací jazyk pro začátečníka". Když potřebuji něco takové, ptám se raději přímo lidí, o nichž vím, že jejich odpověď bude rozumná a smysluplná, protože v konferách je to pak "na nože"...

Re: Úhel pohledu
(link)
27.9.2005 12:48
František Bublík
Věk: ( ~66 let)
Samozřejmě, že jsme nikoho "nepomlouvali", stejně tak, jako jsme se "nekomprimovali" u stolu a "nevytvářeli zásobník" pod oknem. Jde o stylistické výrazy sloužící k odlehčení charakteru článku.

K vytrhávání z kontextu ... ty věty, z kontextu vytržené, mají stejnou výpovědní hodnotu, jako v něm obsažené a přitom o ten kontext vůbec nejde.Vypovídají o tom, že jejich autor se nevyjadřuje zrovna zdvořile.

Je úsměvné, že voláte tak vehementně po dodržování pravidel v konferenci a sám porušujete jiná - pravidla slušného chování. Pravidla žádné linuxové konference nelze nadřadit nad slušnost v mezilidské komunikaci.

Re: Úhel pohledu
(link)
27.9.2005 13:07
Ondřej Čečák (TEAM)
Věk: ( ~38 let)

K vytrhávání z kontextu ... ty věty, z kontextu vytržené, mají stejnou výpovědní hodnotu, jako v něm obsažené a přitom o ten kontext vůbec nejde.

Ach jo. To to nevidíte, nebo nechcete vidět? Zkuste si ty příspěvky vyhledat a přečtěte si závazná pravidla pro přispívání. Jako bonus si přečtěte několik stovek(?) dobrých rad HH, které tam také jsou.

Kontext je důležitý už proto, že myslím si slušnost v mezilidské komunikaci není na konstatní hladině, ale mění se podle situace. Tím chci říci, že když mi třeba někdo začne nadávat, ukážu mu prostředník, což by vytaženo z kontextu, vypadlo jinak.

Jak je to pořekadlo, na hrubý pytel hrubá záplata? Světe div se, je určitě starší než Linux a vystihuje to myslím dobře.

Re: Úhel pohledu
(link)
27.9.2005 13:54
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

Sakra chlapi, chtel jsem abyste tomuto vlaknu dali stopku!!!

Nejde o to, co se rekne a v pripade HH je to temer vzdy 100% spravne, ale jak se to rekne. Alespon, co jsem tu videl v reakcich. BLBOST!!

Na druhe strane je pravda i takovato: Nevim, ale kdybych byl Linuxovy Newbie, nevedel ani presne co potrebuji (nejedou mi treba x), jako zacatecnik pomalu ani nevim, co presne je treba se ptat, co musim podat za informace a odpovi mi nekdo ze to bylo zodpovezeno 100x, mam hledat v historii (dobre se hleda, kdyz nevis v podstate co hledat) a je mi naznaceno, ze s takovymi dotazy mam vypadnout. Hadej, jaky to bude mit efekt. HH neni ani nejhorsim pripadem "arogance", jak by odsud mohlo vyznit, jsou mnohem horsi a neprijemnejsi, kteri navic odpovi 100% zcestne.

Re: Úhel pohledu
(link)
27.9.2005 14:27
Jan Houštěk

> Sakra chlapi, chtel jsem abyste tomuto vlaknu
> dali stopku!!!

Z jakého titulu se nám snažíš zastavit tuto diskusi? Zejména poté, co se k v ní sám vyjádříš? Není to trochu divné? Nabízí se dokonce neslušné?

> Nejde o to, co se rekne [...] ale jak se to rekne.

Ta moje tzv. arogance a neslušnost pramení z toho, že se řídím dvěma jednoduchými pravidly -- 1) píšu a říkám vždy to, co si myslím, slovy, která do dle mě nejlépe vystihují a 2) chovám se tak, jak bych si přál, aby se ke mě chovali ostatní. Možná vám to bude divné, ale pokud mi někdo řekne, že se blbě ptám nebo že jsem totálně mimo, nebude mi to připadat jako útok na moje ego.

To, co zde někteří prezentují jako slušnost, z mého pohledu hraničí s pokrytectvím.

> Nevim, ale kdybych byl Linuxovy Newbie,
> nevedel ani presne co potrebuji (nejedou mi
> treba x), jako zacatecnik pomalu ani nevim, co
> presne je treba se ptat, co musim podat za
> informace a odpovi mi nekdo ze to bylo
> zodpovezeno 100x, mam hledat v historii (dobre
> se hleda, kdyz nevis v podstate co hledat) a
> je mi naznaceno, ze s takovymi dotazy mam
> vypadnout.

Pokud někdo má problém a jen nezná klíčová slova, určitě mu odpovím a rozhodně mu nebudu nic vyčítat. Odpověď bude ovšem většinou typu RT(F)M se seznamem nebo odkazem, nebo hledej v archivu to a to.

Pokud má někdo obecný problém a podá ho způsobem "nefunguje mi Linux, poraďte", upozorním ho na to, že ani při nejlepší snaze se na takový dotaz prostě rozumně reagovat nedá a když mám čas a dobrou náladu, tak možná zkusím poradit, jaké upřesňující informace by měl zaslat.

Vadí mi úplně jiné věci. Např. OT příspěvky a zejména pak ty vědomé, označené v Subjectu jako OT. Pisatel tím říká -- "podívejte se na mě, porušuju pravidla a jsem na to pyšný". Vadí mi lidé, kteří opravdu nehnuli pro řešení problému prstem, protože klíčové slovo znají (např. jméno programu), ale podle dotazu je zřejmé, že jeho manuálovou stránku neviděli. Vadí mi lidé, kteří se hrdě hlásí k tomu, že jsou newbie, lamy a lamky, blbečci apod., a myslí si, že si kvůli tomu sedneme na zadek a budeme na ně brát zvláštní ohledy. Vadí mi lidé, kteří si pletou konferenci s technickou podporou a ti, kteří se jí snaží zneužít k plnění svých vlastních pracovních povinností (příspěvky typu "asi bych si to uměl zjistit sám, ale šéf mě tlačí"). Vytáčí mě, když někdo pošle jeden dotaz dnes, druhý stejný zítra a třetí pozítří, a to nejlépe do několika listů najednou. Vadí mi požadavky na reakci na soukromý mail -- aby se náhodou ostatní něco užitečného nedozvěděli -- a úplně stejně mi vadí, když mi ze stejného důvodu někteří lidé zkouší své problémy posílat na moji adresu místo do listu. Vadí mi lidé, kteří naprosto postrádají soudnost a sebekritiku -- začnou řešit nějaký opravdu netriviální problém (např. speciální úpravy kernelu) a posléze se ukáže že se jim kompilace nedaří proto, že nemají nainstalované gcc. Vadí mi ti, kdo si existencí českého diskusního listu snaží nahradit svoji neznalost angličtiny. Dalo by se asi pokračovat ještě hodně dlouho.

Nemůžu se ubránit dojmu, že kritikou některých mých příspěvků brečíte na špatným hrobě. Pokud za hranici ne/slušnosti považujete nuance mezi slovy blbá/špatná, žvásty/kecy a od prasete/nevkusně, tak už vůbec nerozumím tomu, co vlastně řešíte.

Re: Úhel pohledu
(link)
27.9.2005 15:40
Tomáš 'Borg' Němec
Věk: ( ~56 let)
SORRY Marku!
Je mi z předchozího příspěvku 'smutno' , že něco takového vůbec dokážete napsat.

. Já s Markem již přemýšlíme jak lépe připravit další 'LPT', a přes ICQ probíráme možnosti další přípravy.

Kde Marek vás v naší korespondenci několikrát označí za "experta znalého systém" stím, že si vás váží. A vy ho takto sestřelíte hned uvodní větou. :-(

Snaží se to zastavit, protože je to kontraproduktivní,'Stačí'.

A co se týče lamů, blbečků, atd. mne nevadí jeddnoduší uživatel, mne vadí chytráci co si nevidí do úst.
Pro informaci všech jsem daval MDK na PC jak Ing. tak Mgr., ale i stejně klukovy co dělal 'kopáče u vodovodů a kanalizací', a to že byl jednodušší v myšlení-- no a co .

To tu budeme řešit tak, že pokud nemá IQ nad 140 tak ten si linux nezaslouží???

A nebo aby se mohl přihlásit do konference tak si povinně vyplní vstupní IQ test, aááá tenhle má méně než IQ 135 tak se přihlásit nemůže! Protože jinak mu nikdo neporadí neb je blbeček

A jeden jak druhý komu jsem dával MDK do PC tak když má problém, tak zvedne telefon a ja poradím a nebo přijedu.
A proč poradím, nebo přijedu, no protože osobně cítím určitou zodpovědnost, za tu práci co jsem tam odvedl.

Je rozdíl mezi "nuancí" a slovní "hrubostí".

Tomáš 'Borg' Němec

P.S. Znám Dyslektiky s problémovým vyjadřováním, co snimi? Zakazat linux, nebo konferenci a nebo oboje. Ikdyž má IQ 148.
Re: Úhel pohledu
(link)
27.9.2005 18:23
Jan Houštěk

> A co se týče lamů, blbečků, atd. mne nevadí jeddnoduší
> uživatel, mne vadí chytráci co si nevidí do úst.

Kde píšu, že by mi někdo takový vadil? Vadí mi, když se za blbečka na každém druhém řádku označuje, to ano, ale začátečníkovi odpovím rád a také to i dělám.

A do úst si opravdu nevidím, nevím jak vy ...

> To tu budeme řešit tak, že pokud nemá IQ nad 140 tak
> ten si linux nezaslouží???

On je linux za zásluhy? Až dodnes jsem si myslel, že je volně k dispozici komukoliv, kdo s ním chce pracovat.

> P.S. Znám Dyslektiky s problémovým vyjadřováním,
> co snimi?

Raději nechtějte vědět, jaká reakce mi teď proletěla hlavou :-))

Re: Úhel pohledu
(link)
27.9.2005 18:54
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

Ehm Tomasi promin, ale soukrome kecani neni moc slusne davat do verejneho fora. Trochu me to od Tebe mrzi. Mno stane se, takze zadny zle z toho delat nebudeme.

Re: Úhel pohledu
(link)
27.9.2005 15:51
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

"Z jakého titulu se nám snažíš zastavit tuto diskusi? Zejména poté, co se k v ní sám vyjádříš? Není to trochu divné? Nabízí se dokonce neslušné?" - Jsem trochu rozporuplny, ale vseho s mirou... Nekam se cela diskuze spatne otocila a na tema lpt vidim cca 3 prispevky a stalo se to spise valkou o to, jakou formu by mely mit prispevky do diskuze :-(.

Nejde o to, co se rekne [...] ale jak se to rekne. - Jenže zatím je ještě jedna věta a nevýhodou psaného projevu je, že chybí intonace, takže to znění bylo nožné pochopit všelijak :-(.

OT označení má třeba příspěvek, když někdo poptává mezi lidma, na místě, kde očekává zvýšenou koncentrací odborníků, admina, či vývojáře. "Pranýřovat" i tyto?

Předpokládám, že to o soukromém mailu je především na mě, když jsem se v konfeře snažil radši nevyvolat flame. Chms, hodím to do konfery, ale ...

To že se někdo označí za začátečníka, nebo newbieho ještě pochopím, ale sebeoznačování se za blbce, tupouna, ... nepochopím, nějak mi to nekoresponduje se sebeúctou, kterou by měl každý člověk mít. ((Dobře v depresi si dám i veřejně takový jména.... :-( )).

Naštěstí jsem začínal s Linuxem v době, kdy ještě poradil skoro každý, kdo věděl, ale už jsem poslední dobou viděl příspěvky typu "pokud si nevíš rady s takovouto prkotinou, tak tu nemáš co dělat", není to doslovný citát, ale to, jak odpověď vyzněla. Doufám, že z toho nevznikne, že jsi to řekl Ty.

Re: Úhel pohledu
(link)
27.9.2005 18:10
Jan Houštěk

> OT označení má třeba příspěvek, když někdo poptává mezi
> lidma, na místě, kde očekává zvýšenou koncentrací
> odborníků, admina, či vývojáře. "Pranýřovat" i tyto?

Pokud je to skutečne off-toppic, tak samozřejmě ano. Kterou část ze spojení off-topic nechápeš? Co a zajakých okolností je či není off-topic záleží na zaměření a pravidlech listu.

> Předpokládám, že to o soukromém mailu je především na
> mě, když jsem se v konfeře snažil radši nevyvolat
> flame. Chms, hodím to do konfery, ale ...

I ty egoisto :-) Ne, to o soukromých mailech je cca na 10 lidí měsíčně, se kterými se nijak neznám, a kteří mě s prominutím prudí svými problémy jen proto, že v archivu našli některé mé odpovědi k tématu.

> To že se někdo označí za začátečníka, nebo newbieho
> ještě pochopím, ale sebeoznačování se za blbce,
> tupouna, ... nepochopím

Já taky ne, což ale nic nemění na faktu, že to někteří s oblibou dělají.

> Naštěstí jsem začínal s Linuxem v době, kdy ještě
> poradil skoro každý, kdo věděl ...

Nevšiml jsem si, že by se na tom něco změnilo.

Re: Úhel pohledu
(link)
28.9.2005 13:08
František Bublík
Věk: ( ~66 let)
Zkuste si ty příspěvky vyhledat a přečtěte si závazná pravidla pro přispívání.

Nebojte se, oboje jsem četl. Ta pravidla konference, kterými tady omlouváte "občasnou" aroganci v emailech JH, jsem si pro jistotu zopakoval. Mimochodem, všiml jste si v nich, že na nepřístojnosti v konferenci smí reagovat pouze administrátor? Nebo, že základní požadavek slušného vyjadřování je v nich také obsažen?

...slušnost v mezilidské komunikaci není na konstatní hladině, ale mění se podle situace. Tím chci říci, že když mi třeba někdo začne nadávat, ukážu mu prostředník...

S tím lze samozřejmě souhlasit, ale obávám se, že to není náš případ. Budu ještě jednou citovat, tentokrát v kontextu: .... Rika se tomu threading a ta informace je v hlavickach In-Reply-To a References, viz RFC(2)822. Jinak budte klidny, nejste sam, kdo s tim ma problem. Lidi, kteri umi napsat mail tak, ze ma vsechny nalezitosti a nevypada jak od prasete, pomalu vymiraji ...Tady samozřejmě není napaden původní tazatel, ale všichni, jejichž emaily nesplňují představu JH, jsou v podstatě označeni za prasata. Opravdu to nevidíte, nebo to nechcete vidět? Já tohle považuji za aroganci jak vyšitou. A pokud někdo arogantní je, tak jej za arogantního označím, ať je to inteligentní člověk nebo hlupák. V případě toho hlupáka je to spíš omluvitelné, neboť on neví co činí.

Re: Úhel pohledu
(link)
28.9.2005 14:02
Ondřej Čečák (TEAM)
Věk: ( ~38 let)

Mimochodem, všiml jste si v nich, že na nepřístojnosti v konferenci smí reagovat pouze administrátor?

Je možné, že to správce dělá pečlivě a posílá upozornění soukromě, ale vzhledem k tomu, že off-topic se objevuje často a občas i pravidelně, neřekl bych, že to tak funguje. Co tak pátrám v paměti, už fakt hodně drsná offtopic diskuze byla cca 2x-3x stopnuta emailem přímo do konference.

Rika se tomu threading a ta informace je v hlavickach In-Reply-To a References, viz RFC(2)822. Jinak budte klidny, nejste sam, kdo s tim ma problem. Lidi, kteri umi napsat mail tak, ze ma vsechny nalezitosti a nevypada jak od prasete, pomalu vymiraji.

Představa JH je myslím (jsem na tom podobně) dána jednak RFC a částečně také pravidly etikety a netikety. Tipnul bych si, že si autoři emailu, kteří píší podobné zprávy jako byla ta v linux@linux.cz (nemůžu být konkrétnější, protože se mi tento email nedaří najít) zaslouží.

Mimochodem, za hranici ne/slušnosti považujete nuance mezi slovy blbá/špatná, žvásty/kecy a od prasete/nevkusně?


Re: Úhel pohledu
(link)
26.9.2005 17:59
Tomáš 'Borg' Němec
Věk: ( ~56 let)
Dá se to vyjádřit i tak, že určitý typ uživatelů "Linuxu", v pokročilém stadiu znalostí a odbornosti ztrácí tzv. 'Pokoru a ohledy' na méně ználé...

Jak jsem se ovšem vyjádřil i na tomto "LPT", dost mne iritují např. odpovědi na linux at linux dot cz - pokud neumíš použít rouru v příkazovém řádku nemáš tu co dělat...
Problém je ovšem v tom, že Mandrake - Mandriva konference je pro uživatele nováčky... a toho sejmout není problém, v již prvním e-mailu, ať už se ptá na cokoliv od Linuxu-Distribuce až po hardware pro linux.
Ovšem timto se dají uživatelé vice méně (spíše více) odehnat zpět k WIN , a nebo jiné distribuci, která je řekl bych "přátelštější pro uživatele" svou jednoduchostí.
Ovšem 'Nabubřelost a Nadřazenost ve znalosti prostředí Linuxu' není fair play vůči <sorry> cucákovi <sorry> , který má dva dny na PC MDK a neví jak nastavit Hardware a nebo Software , ke své plné spokojenosti...
V tomto stojím za názorem p.F.Bublíka, více ohledů pro linuxové zajíčky co neumí aní nastavit klavesnici v MCC.

Tomáš 'Borg' Němec

P.S. Velice mne spíše mrzí, že přestali přispívat takoví lidé jako je p.Z.Mazanec
Re: Úhel pohledu
(link)
27.9.2005 06:58
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

Tomáši, poprosil jsem o stopnutí tohoto tématu, protože vím, k čemu to může vést.

Jinak souhlasím s Tebou a Frantou Bublíkem. Mandriva je pravděpodobně distribuce s největším počtem Linuxových newbies a je potřebné nereagovat zle a arogantně na opakující se a špatně položené dotazy, jinak je zaženeme a pak jsou vidět po nejrůznějších fórech hodnocení typu: "Linuxová komunita navenek tvrdí, jak podporuje začátečníky, ale zeptal jsem se na pár věcí, něco jim přišlo jako maličkost, tak se neobtěžovali s odpovědí a na jiné mi vynadali, že jsem to hned nenašel na google/jyxo..." Takto otrávení lidé odejdou znechuceni a radši si ponechají windows, které umí "nainstalovat a nastavit" skoro každý.

Re: Úhel pohledu
(link)
27.9.2005 10:50
František Hucek (TEAM)
Věk: ( ~52 let)

Zdravim, tak pod tohle se podepisu.. Faktem je, ze vyse zminovana arogance v ruznych linux konferencich byva duvodem proc se odhlasuji jak novi, tak stari uzivatele..

Re: Úhel pohledu - STOP
(link)
26.9.2005 06:19
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

Můžete stopnout tohle vlákno? Nikam to nepovede, beru Honzu, jako člověka, který ví a poradit umí, byť občas tón, jakým to udělá je trochu tvrdý, ale... Mno myslím, že jsme se na lpt shodli, že jsou horší, kteří ani neporadí, jen člověka arogantně shodí...

"To je ten zásadní spor -- já do těch listů nepíšu proto, abych si pěstoval vytříbený styl a diplomatické jednání, ani proto, abych byl oslavován jako matka Tereza." - Honzo, diplomatickou matku Terezu z Tebe nikdo nechce, jen občas aby cvaklo, že lidi nejsou počítač a nerestartuješ je, když něco pokazíš. Kurňa, nejsme mašiny, abychom v konfeře neprobírali i mírně OT témata. Pokud na mandrivě neexistuje i ekvivalent talk@linux.cz, tak prolítnou i dotazy typu "O jaký plat si říct jako LinAdmin" a pokud to nestopuje Ivan Bíbr, tak asi úplně mimo téma to není.

ad opakování dotazů: Občas taky ujedu o odpovím něco ve stylu rtfm, nebo "hledej na Google", ale většinou vím, že začátečník ani neví, co přesně potřebuje, natož aby přesně zformuloval vyhledávaná slova na google. Jestli chceme abychom potenciální zájemce nezahnali tím, že se konfery stanou jen pro odborníky a začátečník se dočká odpovědi, jak jsem psal před chvílí, tak opravdu musíme trpělivě odpovídat i na základní dotazy a nenechat se vytočit, že jsou to pořád ty stejné dokola...

Re: Úhel pohledu - STOP
(link)
26.9.2005 10:12
Petr Zajíc
Věk: ( ~51 let)
Pěkný blog týkající se opakování dotazů v konferencích.
Re: Úhel pohledu - STOP
(link)
26.9.2005 10:43
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov
Pravdu dis, Pichiho blog patri k tomu nejlepsimu v CR...
Re: Úhel pohledu - STOP
(link)
26.9.2005 13:13
bibri
>> Honzo, diplomatickou matku Terezu z Tebe nikdo nechce, jen občas aby cvaklo, že lidi nejsou počítač a nerestartuješ je, když něco pokazíš. Kurňa, nejsme mašiny, abychom v konfeře neprobírali i mírně OT témata. Pokud na mandrivě neexistuje i ekvivalent talk@linux.cz, tak prolítnou i dotazy typu "O jaký plat si říct jako LinAdmin" a pokud to nestopuje Ivan Bíbr, tak asi úplně mimo téma to není.

A nebo proste na to zrovna jen nema cas. K tomu threadu jsem se dostal pozde - uz v dobe, kdy byl rozvinuty a hlavne kdy ho Honza uz v podstate utnul svoji odpovedi.

Re: Úhel pohledu - STOP
(link)
26.9.2005 13:42
Jan Houštěk

> Kurňa, nejsme mašiny, abychom v konfeře neprobírali i
> mírně OT témata.

Já to beru, ale vy zase berte to, že se mi to nelíbí.

> Pokud na mandrivě neexistuje i ekvivalent talk@linux.cz,
> tak prolítnou i dotazy typu "O jaký plat si říct jako
> LinAdmin" a pokud to nestopuje Ivan Bíbr, tak asi úplně
> mimo téma to není.

Tak proč se nezeptal v talk@linux.cz, kde by to OT nebylo? Děsí mne zde prezentované alibi, že nezakázal-li něco admin, bylo to v pořádku. To je uplně stejné jako tvrdit, že řídit ožralej můžu, pokud mě nechytí policie. Pokud má někdo tento názor, ať se nediví, že se mnou má problémy, patrně bychom se neshodli i v jiných věcech než netiketě.

DISKUZE

HH 25.9.2005 13:25 Petr Zajíc
L Re: HH 25.9.2005 16:53 Ondřej Čečák
LPT1 25.9.2005 14:27 Pavel Kuchař
L Re: LPT1 26.9.2005 06:23 MaReK Olšavský
HH 25.9.2005 16:52 Ondřej Čečák
L Re: HH 26.9.2005 06:25 MaReK Olšavský
LPT 1 25.9.2005 19:55 Hynek Schutz
Úhel pohledu 25.9.2005 22:50 Jan Houštěk
  |- Re: Úhel pohledu 25.9.2005 23:41 František Bublík
  | |- Re: Úhel pohledu 26.9.2005 00:16 Jan Houštěk
  | | |- Re: Úhel pohledu 26.9.2005 06:31 MaReK Olšavský
  | | L Re: Úhel pohledu 27.9.2005 12:48 František Bublík
  | |   L Re: Úhel pohledu 27.9.2005 13:07 Ondřej Čečák
  | |     |- Re: Úhel pohledu 27.9.2005 13:54 MaReK Olšavský
  | |     | L Re: Úhel pohledu 27.9.2005 14:27 Jan Houštěk
  | |     |   |- Re: Úhel pohledu 27.9.2005 15:40 Tomáš 'Borg' Němec
  | |     |   | |- Re: Úhel pohledu 27.9.2005 18:23 Jan Houštěk
  | |     |   | L Re: Úhel pohledu 27.9.2005 18:54 MaReK Olšavský
  | |     |   L Re: Úhel pohledu 27.9.2005 15:51 MaReK Olšavský
  | |     |     L Re: Úhel pohledu 27.9.2005 18:10 Jan Houštěk
  | |     L Re: Úhel pohledu 28.9.2005 13:08 František Bublík
  | |       L Re: Úhel pohledu 28.9.2005 14:02 Ondřej Čečák
  | L Re: Úhel pohledu 26.9.2005 17:59 Tomáš 'Borg' Němec
  |   |- Re: Úhel pohledu 27.9.2005 06:58 MaReK Olšavský
  |   L Re: Úhel pohledu 27.9.2005 10:50 František Hucek
  L Re: Úhel pohledu - STOP 26.9.2005 06:19 MaReK Olšavský
    |- Re: Úhel pohledu - STOP 26.9.2005 10:12 Petr Zajíc
    | L Re: Úhel pohledu - STOP 26.9.2005 10:43 MaReK Olšavský
    |- Re: Úhel pohledu - STOP 26.9.2005 13:13 bibri
    L Re: Úhel pohledu - STOP 26.9.2005 13:42 Jan Houštěk
Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

28.11.2018 23:56 /František Kučera
Prosincový sraz spolku OpenAlt se koná ve středu 5.12.2018 od 16:00 na adrese Zikova 1903/4, Praha 6. Tentokrát navštívíme organizaci CESNET. Na programu jsou dvě přednášky: Distribuované úložiště Ceph (Michal Strnad) a Plně šifrovaný disk na moderním systému (Ondřej Caletka). Následně se přesuneme do některé z nedalekých restaurací, kde budeme pokračovat v diskusi.
Komentářů: 1

12.11.2018 21:28 /Redakce Linuxsoft.cz
22. listopadu 2018 se koná v Praze na Karlově náměstí již pátý ročník konference s tématem Datová centra pro business, která nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky: Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je optimálně využít pro vlastní prospěch? Jak si zajistit odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybírat dodavatele služeb? Jak volit vhodné součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně datové centrum spravovat? Jak co nejlépe eliminovat možná rizika? apod. Příznivci LinuxSoftu mohou při registraci uplatnit kód LIN350, který jim přinese zvýhodněné vstupné s 50% slevou.
Přidat komentář

6.11.2018 2:04 /František Kučera
Říjnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná v listopadu – již tento čtvrtek – 8. 11. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma umění a technologie, IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

4.10.2018 21:30 /Ondřej Čečák
LinuxDays 2018 již tento víkend, registrace je otevřená.
Přidat komentář

18.9.2018 23:30 /František Kučera
Zářijový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 20. 9. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

9.9.2018 14:15 /Redakce Linuxsoft.cz
20.9.2018 proběhne v pražském Kongresovém centru Vavruška konference Mobilní řešení pro business. Návštěvníci si vyslechnou mimo jiné přednášky na témata: Nejdůležitější aktuální trendy v oblasti mobilních technologií, správa a zabezpečení mobilních zařízení ve firmách, jak mobilně přistupovat k informačnímu systému firmy, kdy se vyplatí používat odolná mobilní zařízení nebo jak zabezpečit mobilní komunikaci.
Přidat komentář

12.8.2018 16:58 /František Kučera
Srpnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná ve čtvrtek – 16. 8. 2018 od 19:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát jsou tématem srazu databáze prezentaci svého projektu si pro nás připravil Standa Dzik. Dále bude prostor, abychom probrali nápady na využití IoT a sítě The Things Network, případně další témata.
Přidat komentář

16.7.2018 1:05 /František Kučera
Červencový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 7. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát bude přednáška na téma: automatizační nástroj Ansible, kterou si připravil Martin Vicián.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

31.7.2023 14:13 / Linda Graham
iPhone Services

30.11.2022 9:32 / Kyle McDermott
Hosting download unavailable

13.12.2018 10:57 / Jan Mareš
Re: zavináč

2.12.2018 23:56 / František Kučera
Sraz

5.10.2018 17:12 / Jakub Kuljovsky
Re: Jaký kurz a software by jste doporučili pro začínajcího kodéra?

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2024) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze