LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu

ARCHIV   

> Diskuze: článek Hledáme nové autory

V češtine...
(link)
8.12.2008 16:31
Slavko

a v slovenčine nie?

Re: V češtine...
(link)
15.12.2008 18:36
Ivan Majer
Věk: ( ~64 let)

Proč ne? Každý dobrý článek je vítán.

informace od provozovatele
(link)
8.12.2008 22:52
Pavel `Goldenfish' Kysilka (TEAM)
Věk: ( ~48 let) , Pracovní pozice: programator, analytik , Praxe v IT let: ( ~14 let) , Bydliště: Praha-3-Žižkov

zdravim,

pridam par doplnujicich informaci od provozovatele tohoto portalu.

Predchozi rok nebyl zrovna uspesnym co se tyce redakcni cinnosti. Momentalne je nejaka snaha to zvratit opacnym smerem.
Jsou nejake penize na redakcni cinnost a i vice casu.
Redakcni cinnost je parketou Ivana Majera a myslim si, ze pred par roky se v tomto ohledu velmi osvedcil. Ja spise budu resit jine veci okolo portalu, ale budu se snazit castecne urcovat trend a druh clanku (lobby) na tomto portalu i v linuxove ceske vesnici (velmi nadsazeno).

Linuxsoft bude mit snahu jit trochu jinou cestou. Bude se spise odvijet od praxe a praktickych zkusenosti. Pujde se smerem k technologiim, platformam, integraci a uziti v praxi. Cilova skupina, at jiz ctenaru nebo i autoru, by mela zvysit vekovou, zkusenostni a kvalitativni hranici. A to i za cenu, ze budou potlacovany(cenzura) nektere projevy mene kulturnich a civilizovanych jedincu.

Nebudu zde presne zatim uvadet, o cem psat a nepsat. Nebo, co se bude a nebude dit. Na to je jeste cas. Nicmene predchozi odstavec lehce vymezuje ramec ohledne redakcni cinnosti.

Urcite jste si nekteri vsimli, ze v sekci Reklama, je moznost publikovat clanky o technologiich a nasazeni Linuxove platformy, zde na Linuxsoftu. At jiz zdarma nebo za rozumny poplatek=prispevek na dalsi clanky zde. Toto je take jedna z moznosti.

V pripade, ze mate neco, co Vam pripada zajimave k publikovani, nevahejte nas kontaktovat.

Pavel Kysilka
provozovatel Linuxsoft.cz

Re: informace od provozovatele
(link)
9.12.2008 00:14
DoubleR
Věk: ( ~72 let)

Zdravím

a přimlouvám se, aby to, co si předsevzal Goldenfish, bylo co nejdřív uvedeno v život. Soustředění na praxi je velmi rozumná cesta. Myslím, že různé ty "linux rulezz" jsou kontraproduktivní. Když se linuxáka zeptám, k čemu používá počítač, nejčastěji se dozvím, že ke zkoumání linuxu, hraní her a honění multimédií. Tedy nic vážného. Ti nejpravověrnější z pravověrných považují za BFU každého, komu je počítač (a potažmo OS a celý soft) pouhým nástrojem, pomůckou k dosažení jeho profesních či osobních zájmů. To je ovšem špatně.

O budoucnosti software rozhodují BFU a je to dobře. Přiznejme, že jsme mnohdy profesionálně deformovaní a přikláníme se spíš k tomu, aby se uživatel učil software, než aby tomu bylo opačně. To je také špatně, bylo by vhodné najít určitý kompromis, kde by se uživatel naučil jen základy, ale dál klidně klikal. Spousta lidí, aspoň v mém okolí, jsou vynikající experti v elektronice či astronomii, ale nechtějí, aby je počítač nebo OS zdržoval od jejich vědy, prostě "noli tangere"... Když budeme takové lidi považovat za BFU, asi velice rychle skončíme.

Proč to všechno píšu? Chtěl bych na stránkách nacházet praktické příklady nasazení linuxu v nějakých hi-tech oborech, ať profesionálně nebo zájmově. Je jedno, jestli to bude popis toho, co ovládá obří radioteleskop v Arecibu, co používají fyzikové v CERNu, nebo jak navrhuje plošné spoje soukromník v Opavě. Ale linux pro linux, převratné novinky v hrách nebo učené "dyšputace" nad video kodeky, toho už bylo dost. Co vy na to?

Re: informace od provozovatele
(link)
9.12.2008 08:10
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

Novinky ve hrách bych nějak nekritizoval, kupodivu já si docela rád hraju, občas, což poslední rok nehrozilo.

Linux nemám proto abych byl <abbr title="Free Cool In">Frikulín</abbr>, ale na práci a takových lidí znám hodně. Kupodivu je zajímá nejen práce, ale i zábava, kam patří i ty kodeky. Psát o vývojových nástrojích pro kteroukoliv oblast nemusí být nejpopulárnější, to cílíš na velmi úzkou skupinu lidí, až moc úzkou.

Otázka je, co se považuje za praxi. Je to jen profesionální využití, nebo je to i využití třeba v hamshacku? Je to jen jmenovaný fyzik a konstruktér, nebo je to i obyčejná „kancelářská krysa“?

VY 73

Re: informace od provozovatele
(link)
9.12.2008 13:49
DoubleR
Věk: ( ~72 let)

Nene, o vývojové nástroje tu nejde, ty jsem na mysli neměl. To spíš možná ten hamshack. Je ovšem otázkou, kolik lidí to zaujme. Kdybych měl jistotu, že jich bude dost, můžu okamžitě začít s psaním, materiálu je dost.

Pokud jde o praxi, asi bych se nerozpakoval popsat Kicad (návrh plošných spojů, mimochodem jsem na něj udělal českou lokalizaci), qucs (Quite Universal Circuit Simulator - název řekne vše) a celou řadu dalších programů, které překonávají většinu podobného softu pro Windows s tím, že Win software stojí desetitisíce. Bohužel, z vlastní zkušenosti znám, že ať kdokoli popíše cokoli, vždycky se najde vševědoucí kritik, který autorovi vytkne "opěvování" a upozorní na to, že popisovaný soft stojí za [píp] a autor článku je tudíž [píp]. O to samozřejmě nikdo nestojí.

Nemám v úmyslu kritizovat hry a multimediální aplikace, ale chci upozornit na to, že o tom je informací dost. Když budete ale chtít počítač využít třeba jako nf osciloskop nebo spektrální analyzátor, můžete googlit až do aleluja a skončíte na chudičkém xoscope. O baudline se neví...

Je to o tom, že "Linux na desktopu konci pro dost lidi na urovni Office, web browseru, mua a IM.". Bohužel také o tom, že pro většinu (ano, většinu!) lidí na téže úrovni končí i počítač, bez ohledu na použitý OS. Tu a tam se sice napíše např. o účetnictví (chybí velice!), ale neznám soukromníka, který se zabývá účetnictvím a na počítači mu běží linux.

Myslím, že je příliš brzy dělit praxi na práci a hobby už s ohledem na to, že co je pro jednoho práce, může být pro druhého hobby. Spoustě lidí otravuje život nejen nestabilita a zranitelnost Windows, ale také různé registrace, aktivace, HW klíče a všechny ty rituální tanečky kolem autorských práv. Pokukují po linuxu, ale informací jaksi není. Je celkem logické, že je hledají třeba na serveru, který se jmenuje Linuxsoft a proto si myslím, že by aspoň část obsahu měla být orientována na takové čtenáře.

Re: informace od provozovatele
(link)
9.12.2008 14:06
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

Mohu tiše podepsat? Mohu, ale jsem ukecaný :-D.

Jen pro upřesnění, vývojovými nástroji jsem nemyslel jen programátorské, ale i ty elektrotechnické.

Jinak mám v archivu doma pár článků o radioamatéřině a přesně z těch důvodů, které jsi napsal, jsou jen doma na disku. Mě třeba zajímá i oblast emulátorů starších domácích počítačů a herních konzolí. Ale zajímají tyto dvě oblasti někoho dalšího? Asi ne.

Re: informace od provozovatele
(link)
9.12.2008 15:00
Aleš Hakl
Bydliště: Praha

No ja si treba myslim, ze popsat pouzivani KiCadu je velice dobry napad (popisovat se mi to opravdu nechce, zvlast proto ze mi to obcas prijde ponekud zmatene).

A ohledne pavlovych pripadovych studii a prikladu vyuziti, tak bych asi i umel cosi na toto tema dodat.

Re: informace od provozovatele
(link)
9.12.2008 18:43
DoubleR
Věk: ( ~72 let)

Kicadu bude věnováno celé modré AR (konstrukční). Už ho píšu 2 roky :-) a jest mi nadáváno, že to furt není. Vejcuc můžu udělat i pro Linuxsoft...

Re: informace od provozovatele
(link)
9.12.2008 10:44
Pavel `Goldenfish' Kysilka (TEAM)
Věk: ( ~48 let) , Pracovní pozice: programator, analytik , Praxe v IT let: ( ~14 let) , Bydliště: Praha-3-Žižkov

zdravim,

Martin to popsal velmi pekne. Doplnim maly draft na prikladu.

Pred casem jsem psal nejaky soukromy navod na elektronicky podpis.

Obsahovalo to tyto zakladni veci:

- proc pouzit technologii, jaky byl uzivatelsky pozadavek
- co se ziska pouzitim dane technologie
- zakladni instalace (v rychlosti pro BFU a power usery)
- rozsirena instalace,speciality (pro adminy)
- deployment na klientske stanice
- integrace se SW u uzivatelu
- chyby, nedostatky, odlisnosti, na co si dat pozor
- co se dosahlo nasazenim technologie, uspory
- screenshoty,schemata (nesetrit).

Lehce napovim, ze v pripade, ze pisete uzivatelskou instalaci, tak to je ta cesta, ktere se to podoba. A je vcelku dost mozne, ze tyto veci mate napsane.

Pridam posledni 3 tipy:

- instalace Eclipse a javy na Linuxu pro vyvojare s tim, ze chci psat a nasadit desktopovou aplikaci.

- server priklad - chci postovni server a chci aby umel toto a toto s tim, ze do nej budu davat nejake pluginy a
to jake. Chci to napriklad propojit s LDAP. Instalace i u klientu.

- priklad aplikace - viz DoubleR: - chci pouzivat program na plosne spoje. Jaky si vyberu a proc ? Instalace, pokud neni program v distribuci.

Mozna budete mit nekteri pocit, ze se jde jinou cestou. Ale je to, to co uzivatele chteji. Nazory mnohych linuxaku a lidi v technologickych firmach se hodne rozchazeji. Chapu.

Vice bych z me strany povidal uz spise o nejakych nejasnostech.

Pavel Kysilka

Re: informace od provozovatele
(link)
9.12.2008 16:16
Dalibor Smolík
Věk: ( ~69 let)

O budoucnosti software rozhodují BFU a je to dobře >
Ono je to skutečně tak. Veškeré snažení o vylepšení programů, operačních systémů apod. je nakonec určeno právě těm BFU, kteří jsou lékaři, konstruktéři, obchodníci, studenti historie.... Není správné, aby vývojáři žili v uzavřeném světě "sami pro sebe", ale výsledky jejich práce se mají projevit v praktickém využití. Zda-li jde např. o GPL či nikoliv, to je jiná otázka.
Mnoho BFU se snaží z různých důvodů poznat blíže, jak počítač pracuje a řada z nich se pustí i do Linuxu. Pokud dostanou hned na začátku velmi fundovanou literaturu, mohou se zaleknout někdy zdánlivé složitosti problematiky. Stačí, když se někdo neznalý podívá třeba na regulérní výrazy :-)
Myslím si, že dostatek materiálu, který je napsán srozumitelným způsobem (i když třeba ne technicky zcela správně), může do začátku hodně pomoci pochopit základní principy. A kdo má zájem, nastuduje si problematiku hlouběji.
Proto také tzv. "sekce pro začátečníky" nebo série článků podobně označená určitě neodradí případné zájemce o Linux, kteří mohou zjistit, že to není něco "jen pro experty" a může se to naučit v podstatě každý.

Re: informace od provozovatele
(link)
10.12.2008 13:08
Johann von Nepomuk

bych mel pri te prilezitosti otazku na pana Majera. Bylo by mozno napsat i clanek v trochu vseobecnejsi rovine - napr. takovou analyzu te vety:

O budoucnosti software rozhodují BFU a je to dobře >

nebo se to do redakcniho planu nehodi?

Re: informace od provozovatele
(link)
15.12.2008 18:39
Ivan Majer
Věk: ( ~64 let)

Proč ne. Zkuste to sepsat prečtem si to a můžem se domluvit.

Tipy pro potenciální autory?
(link)
9.12.2008 07:55
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov
  • NFS
  • VPN
  • RAID a LVM
  • šifrování disků a domovských oddílů

Jistě přijdete na další :-).

Re: Tipy pro potenciální autory?
(link)
9.12.2008 11:53
Johann von Nepomuk

ja jsem pochopil DoubleR prave tak, ze prave to ne, co jste navrhl. To je administrace a ne pouziti linuxu. Priklad pana Kysilky v predchozim prispevku je myslim vystizny - pripojit se k LDAP serveru v ramci nejake aplikace a ne LDAP. Samozrejme, ze tam ma pan Kysilka i instalaci nejakeho nastroje, ale ja jsem to pochopil tak, ze to neni teziste ale pro uplnost se to halt take popise.

Re: Tipy pro potenciální autory?
(link)
9.12.2008 12:19
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

No, hodil jsem temata, ktera nejsou na ceskem internetu moc popsana a patri do oblasti administrace. Linux na desktopu konci pro dost lidi na urovni Office, web browseru, mua a IM. Koncovy uzivatel NFS a sifrovani ani nemusi poznat, jen je muze vyuzivat transparentne, jenze je nekdo musi rozchodit a obcas nema, ten kdo se to chce naucit, <b>rozumne</b> zdroje na ceskem/slovenskem internetu.

Mozna se hrube mylim, ale budou se muset prolinat temata administratorska, vyvojarska (penetrace linuxu mezi vyvojari je vyrazne vyssi, nez mezi bfu) a pro koncove uzivatele.

Pokud „pro uplnost se to halt take popise“ bude znamenat par vet ve smyslu, je to tento balik a ma u sebe (v anglonemcine) manual, nebyl bych nadsen, protoze pokud s necim zacinam, je fajn ziskat rozumny zaklad informaci v materskem jazyce.

Totiz historicky zatim nektera temata na tomto portale zpracovana nejsou a neni kam odkazat. Myslim si, ze je to skoda, ale je to jen muj nazor.

Re: Tipy pro potenciální autory?
(link)
9.12.2008 12:15
Pavel `Goldenfish' Kysilka (TEAM)
Věk: ( ~48 let) , Pracovní pozice: programator, analytik , Praxe v IT let: ( ~14 let) , Bydliště: Praha-3-Žižkov

zdravim Marku,

konkretnich navodu je na netu hafo. Staci pouzit nejake vyhledavani idealne na konkretnim portalu. Anebo to by spise bylo otazkou nejakeho integratoru. Nicmene o nejaky integrator by asi zadny portal nemel zajem. Dela to jiz ale dnes google, i kdyz treba se spornou kvalitou vyhledavani.

Osobne nemam nic proti tomu, aby zde byly konkretni clanky, ktere jiz na portalech jsou, jak jsi napsal. Vetsina clanku asi takove bude.

Nicmene rad bych to okorenil o to, co jsem popsal. Dokumentace+Navod+Studie.

Skoro na kazdem portalu bude navod, jak to ci ono rozjet. Treba VPN. Rad bych si ale precetl, co z toho, co jsi popsal naopak chybi. Nebo co by mela byt konkurencni vyhoda? Osobne bych se rad vyhnul tomu, ze "my take musime mit duplikat".

diky za vysvetleni.

gf

Re: Tipy pro potenciální autory?
(link)
9.12.2008 12:39
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

Ahoj

Myslim, ze jsem to vysvetlil vedlejsiho prispevku.

Ja treba pouzivam obcas pristup pres rdekstop, kdyz potrebuji na pracovni PC, jsem doma a nechce se mi 250 metru do kancelare. Coz znamena mit nakonfigurovany adsl router, zprovoznenou VPN a jeste tu mam heterogenni prostredi, kdy mezi Win pocitaci dli uloziste s NFS a neresil jsem zadnou Sambu. Fajn koncove nasazeni, sepsani asi na 2 odstavce :-), krome toho zprovozneni VPN a NFS. Jo je to blby priklad.

Nepovazuji za optimalni praktiku mit pak odkazy „a navod na VPN je u konkurence“, pokud to je konkurence domaci, na zahranicni servery jeste budiz. Ale rikam, je to muj nazor, ze by se temata mela prolinat a nesoustredit se jen na koncova s tim, ze budou obsahovat balik odkazu ke konkurentum. Mit duplikat je hloupost i proto, ze jiny autor to pojme jinak, pokud to neni behna, ktera proda stejny clanek 3 konkurentum a zmeni jen 4 slova.

Rikam, je to muj nazor a absolutne jej neber vazne.

zpravicky, temata atd...
(link)
9.12.2008 22:20
Ondřej Tůma
Věk: ( ~44 let)

Zdravim,

v souvislosti s rozhovorem s Goldenfishem se ozývám :)

- rád bych uze viděl i více rozepsané zrpávičky v češtině, i když vím co je za bordel okolo zpráviček na root.cz, ta nutnost angličtiny lidi odrazuje - taky sem linej (třeba i nějaké začnu produkovat, ale rozhodně né v nějaké velké míře)

- s těma tématama nooo možná něco vymyslím, rozhodně je ale v současné době má parketa vývoj a to především webových aplikací, takže to je IDE, nástrojích pro dokumentaci, testování v IE pod wine atd...

- ad náš rozhovor Pavle, netuším jak se dostanu teď do prahy, tak se ti ozvu mailem, a kdyžtak by sme mé návrhy projednali ala jabber...

- veřejně slibuju že se zase konečne juknu na tu šílenou db se softem a udělám nějakej pořádek...

- navrhuji další témata:
* grafická práce - teď myslím od vytvýření ikon, optimalizace velikosti u gif či png, atd .. (to bych i něco snad zvládnul)
* zpracování fotek - tedy buď sériově vezmu 1000 fotek, ty zmenším či co já vím pak vezmu nějaký generátor galerii (tady ještě možná něco dohromady dám)
* zpracování fotek po kusech - to je mazec, a osobne hledám něco co by bylo na úrovni zoner studia - tedy prohlížení fotek s možností základní editace (ořez, změna velikosti, pár vylepšovacích filtru)

Toď odemne vše ;)

Re: zpravicky, temata atd...
(link)
10.12.2008 07:18
MaReK Olšavský
Věk: ( ~50 let) , Pracovní pozice: ?? Asi "holka pro vše" , Praxe v IT let: ( ~ let) , Bydliště: Duchcov

<i>„rád bych uze viděl i více rozepsané zrpávičky v češtině, i když vím co je za bordel okolo zpráviček na root.cz, ta nutnost angličtiny lidi odrazuje - taky sem linej (třeba i nějaké začnu produkovat, ale rozhodně né v nějaké velké míře).“</i>

Tohle padá na mou hloupou a nepoužitelnou hlavu. Nepokusil jsem se pozměnit styl, jakým byly vedeny, jen jsem je psal v zajetých kolejích bez kouska snahy. Njn, co čekat od nepoužitelně blbého IT. Občas mám problém vejít se do tak krátkého rozsahu a občas mám problém rozepsat něco ve stylu „Vyšlo toto, release notes jsou onde“.

Re: zpravicky, temata atd...
(link)
10.12.2008 12:25
Pavel `Goldenfish' Kysilka (TEAM)
Věk: ( ~48 let) , Pracovní pozice: programator, analytik , Praxe v IT let: ( ~14 let) , Bydliště: Praha-3-Žižkov

zdravim,

mam neodepsano asi jeste 8 mailu z minulosti. Bohuzel i Ty jsi mezi adresaty. Zkusim dalsi cast agendy o vikendu vyridit.

Kazdopadne se bude hodit kazda pomoc.

Budu schopen od soboty odpoledne vyrizovat dalsi veci.

diky
gf

bounty - IDE/C/C++
(link)
15.12.2008 20:24
Pavel `Goldenfish' Kysilka (TEAM)
Věk: ( ~48 let) , Pracovní pozice: programator, analytik , Praxe v IT let: ( ~14 let) , Bydliště: Praha-3-Žižkov

zdravim,

opet jsem sehnal nejake male penize na clanky.
Pridam jednu vec, co shanim.

Osobne delam Javu a to na platforme Eclipse. Clovek si hraje s ruznymi zdrojaky. Treba i s C/C++. Samozrejme, ze pro vyvojare neni problem opravit nejakou tu drobnou chybu, ktera ho irituje. Bohuzel casto skoncite na tom, ze projekt nedostanete v rozumnem case do IDE.
I presto, ze mate par let praxe programovani.

Zadani je nasledujici:
-vezmu zdrojaky AbiWordu nebo OpenOffice a chci je dostat ze cvs/svn nebo z tarballu do IDE jako projekt.
- Jak nastavim IDE/Makefile/dalsi, aby sel projekt prekompilovat, debugovat a vytvorit finalni build.

Urcite by to melo obsahovat screenshoty.

Je mi jasne, ze to jde pres configure, make a vim. Dekuji, nechci. Programuji v IDE. Texty obrabim ve Vim-u. Kdo dela v Eclipse ci jinem prostredi, tak vi o cem mluvim. Neni problem v pomerne rychlem case neco produkovat z zorientovat se desetitisicich radcich kodu.

Nebudu asi sam, kdo ma podobny problem.

Pavel Kysilka


Moje nabídka
(link)
5.1.2009 23:04
Jakub Kolčář

GNU/Linux už nějaký ten rok používám a tak mě napadá, že bych se zde taky mohl pokusit podělit se svými zkušennostmi. A dokonce rád i z oblasti zprovozňování HW. Dále mě napadá článek vysvětlující dnešní HAL problematiku. Není toho mnoho, ale něco nabídnout můžu.

Dost mě tato vaše poptávka láká a k tomu i Váš portál už od počátku mé linuxové cesty obdivuju. Takže toto je je moje nabídka.

Předem díky za reakce :-)

Re: Moje nabídka
(link)
3.2.2009 12:04
Pajus
Věk: ( ~46 let)

Tak ja se teda zvazuji timto verejne a definitivne,
ze si v prvni dekade roku 2009 nejaky ten cas najdu
a konecne napisu o nasazeni GNU/Linuxu v praxi
na jazykove skole a snad i o nekterych dlasich vecech.

Rad bych take napsal o mem soukromem desktopu(Ubuntu 8.10-64bit)

Zpracovavam na tom fotky v RAW,
ktere po vystupu do TIF/TIFF maji od 50MB do 70MB.
Pouzivam jen Free a Open Software
a vetsina je z repozitaru pro Ubuntu :-)

Tak mi drzte palce at jsem na sebe dusledny,
coz se mi v poslednich 2 letech nedarilo.

DISKUZE

V češtine... 8.12.2008 16:31 Slavko
L Re: V češtine... 15.12.2008 18:36 Ivan Majer
informace od provozovatele 8.12.2008 22:52 Pavel `Goldenfish' Kysilka
L Re: informace od provozovatele 9.12.2008 00:14 DoubleR
  |- Re: informace od provozovatele 9.12.2008 08:10 MaReK Olšavský
  | L Re: informace od provozovatele 9.12.2008 13:49 DoubleR
  |   |- Re: informace od provozovatele 9.12.2008 14:06 MaReK Olšavský
  |   L Re: informace od provozovatele 9.12.2008 15:00 Aleš Hakl
  |     L Re: informace od provozovatele 9.12.2008 18:43 DoubleR
  |- Re: informace od provozovatele 9.12.2008 10:44 Pavel `Goldenfish' Kysilka
  L Re: informace od provozovatele 9.12.2008 16:16 Dalibor Smolík
    L Re: informace od provozovatele 10.12.2008 13:08 Johann von Nepomuk
      L Re: informace od provozovatele 15.12.2008 18:39 Ivan Majer
Tipy pro potenciální autory? 9.12.2008 07:55 MaReK Olšavský
|- Re: Tipy pro potenciální autory? 9.12.2008 11:53 Johann von Nepomuk
| L Re: Tipy pro potenciální autory? 9.12.2008 12:19 MaReK Olšavský
L Re: Tipy pro potenciální autory? 9.12.2008 12:15 Pavel `Goldenfish' Kysilka
  L Re: Tipy pro potenciální autory? 9.12.2008 12:39 MaReK Olšavský
zpravicky, temata atd... 9.12.2008 22:20 Ondřej Tůma
|- Re: zpravicky, temata atd... 10.12.2008 07:18 MaReK Olšavský
L Re: zpravicky, temata atd... 10.12.2008 12:25 Pavel `Goldenfish' Kysilka
bounty - IDE/C/C++ 15.12.2008 20:24 Pavel `Goldenfish' Kysilka
Moje nabídka 5.1.2009 23:04 Jakub Kolčář
  L Re: Moje nabídka 3.2.2009 12:04 Pajus
Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

28.11.2018 23:56 /František Kučera
Prosincový sraz spolku OpenAlt se koná ve středu 5.12.2018 od 16:00 na adrese Zikova 1903/4, Praha 6. Tentokrát navštívíme organizaci CESNET. Na programu jsou dvě přednášky: Distribuované úložiště Ceph (Michal Strnad) a Plně šifrovaný disk na moderním systému (Ondřej Caletka). Následně se přesuneme do některé z nedalekých restaurací, kde budeme pokračovat v diskusi.
Komentářů: 1

12.11.2018 21:28 /Redakce Linuxsoft.cz
22. listopadu 2018 se koná v Praze na Karlově náměstí již pátý ročník konference s tématem Datová centra pro business, která nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky: Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je optimálně využít pro vlastní prospěch? Jak si zajistit odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybírat dodavatele služeb? Jak volit vhodné součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně datové centrum spravovat? Jak co nejlépe eliminovat možná rizika? apod. Příznivci LinuxSoftu mohou při registraci uplatnit kód LIN350, který jim přinese zvýhodněné vstupné s 50% slevou.
Přidat komentář

6.11.2018 2:04 /František Kučera
Říjnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná v listopadu – již tento čtvrtek – 8. 11. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma umění a technologie, IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

4.10.2018 21:30 /Ondřej Čečák
LinuxDays 2018 již tento víkend, registrace je otevřená.
Přidat komentář

18.9.2018 23:30 /František Kučera
Zářijový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 20. 9. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

9.9.2018 14:15 /Redakce Linuxsoft.cz
20.9.2018 proběhne v pražském Kongresovém centru Vavruška konference Mobilní řešení pro business. Návštěvníci si vyslechnou mimo jiné přednášky na témata: Nejdůležitější aktuální trendy v oblasti mobilních technologií, správa a zabezpečení mobilních zařízení ve firmách, jak mobilně přistupovat k informačnímu systému firmy, kdy se vyplatí používat odolná mobilní zařízení nebo jak zabezpečit mobilní komunikaci.
Přidat komentář

12.8.2018 16:58 /František Kučera
Srpnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná ve čtvrtek – 16. 8. 2018 od 19:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát jsou tématem srazu databáze prezentaci svého projektu si pro nás připravil Standa Dzik. Dále bude prostor, abychom probrali nápady na využití IoT a sítě The Things Network, případně další témata.
Přidat komentář

16.7.2018 1:05 /František Kučera
Červencový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 7. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát bude přednáška na téma: automatizační nástroj Ansible, kterou si připravil Martin Vicián.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

31.7.2023 14:13 / Linda Graham
iPhone Services

30.11.2022 9:32 / Kyle McDermott
Hosting download unavailable

13.12.2018 10:57 / Jan Mareš
Re: zavináč

2.12.2018 23:56 / František Kučera
Sraz

5.10.2018 17:12 / Jakub Kuljovsky
Re: Jaký kurz a software by jste doporučili pro začínajcího kodéra?

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2024) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze