Při instalaci se oproti Fedora Core 4 kromě pozadí moc nezměnilo. Chybí pořádný nástroj na výběr balíčků pro instalaci, přeci jen 3 GB na základního systému s Gnome je trochu dost.
Ve Fedora Core 4 chyběl pořádný nástroj na správu balíčků, konzolový yum přeci jen není to pravé ořechové. Nový správce balíčků vypadá trochu lépe, i když jsem nenašel kde se přidávají nové repozitáře..
Aktualizační nástroj je na tom podobně, existuje ale žádná sláva. Výběr jednotlivých balíčků je nesnadný..
Dobrým řešením pro správu balíčků je Yum Extender (yumex), což je grafická nadstavba nad yum v Pythonu. Umožňuje jednoduché vyhledávání balíčků, každý balíček obsahuje náležité doplňující informace, jednoduchý výběr balíčků. Součástí Yum Extenderu je i nástroj pro aktualizaci. Správa repozitářů existuje, nicméně není ještě plně funkční.
Defaultním desktopovým managerem je GNOME, součástí základní instalace je i KDE, další prostředí se dají doinstalovat (XFCE 4, Fluxbox, BlackBox..)
Zajímavým nástrojem na administraci je System Control Center (system-config), který obsahuje rozhraní pro několik utilit na nastavování systému. Bohužel opět není defaultně v distribuci.