LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu

ARCHIV



   

Nejnovější SW   Celkem položek SW: 482   Nejstahovanější SW Vyhledávání
PRVNÍ<<< PŘEDCHOZÍ < zobrazuji záznamy od 16 do 30 > NÁSLEDUJÍCÍ >>> POSLEDNÍ

> Přehled položek software : VÝVOJOVÉ NÁSTROJE rss icon
Název SW Home page Staženo
Vim http://www.vim.org 13422x
Vim je neobyčejně efektivní a výkonný program sloužící pro přípravu textů. Jedná se o obohacený editor vi, který je součástí každého UNIXu. Editor vim dokonale poslouží při úlohách počínajících zaznamenáním myšlenky do textového souboru, až po práci na zdrojových kódech, nebo přípravu TeXovských dokumentů. Vim je z hlediska obecného pohledu na textové editory velice zvláštním kouskem. Jeho síla spočívá v práci v několika módech, protože už editor vi vychází z filosofie, že vše prostě najednou nelze dělat tak, aby v tom byl systém. Proto obsahuje vim několik módů (3). Více o problematice práce s editorem se dozvíte na výše uvedené adrese vynikajících slajdů Pavla Satrapy (první článek). Samozřejmostí je velice logické zobrazení souboru kdy vidíte kde soubor končí (vim rozlišuje existující prázdný a neexistující řádek), příkazový interpretr (vim se ovládá elementárními příkazy, kterých je opravdu mnoho, jejich síla roste s kombinováním), práce s okny (lze mít otevřeno více souborů naráz a tak pohodlně pracovat na více souborech i tam kam XFree86 systém ještě nedosáhl). Samozřejmostí jsou funkce jako inkrementální hledání, obarvovaní na základě syntaktických pravidel, tvorba skriptů a zásuvných modulů apod. Pro editor vim v současné době existují frontendy pro obě vedoucí widget knihovny - pro KDE (Qt) je to KVim na http://www.freehackers.org/kvim/ a pro GNOME (GTK/GTK2) je to gvim (je součástí contrib kódu = gvim je primární grafické rozhraní vimu).Vim je velice silnou zbraní, protože editace souborů je základní element práce v operačním systému LINUX, ovládnout vim není lehké, ale stojí to za to.
 
autoproject http://www.gnu.org/[..]oproject.html 12847x
Autoproject je velice užitečná utilitka pro programátory. Jedinné co provádí je, že vytváří základ zdrojového balíčku podle norem GNU. Připraví základní zdrojový soubor (téměř prázdný - pouze s funkcemi pro parsování parametrů apod.), běžnou dokumentační základnu (GPL licenci, běžný INSTALL soubor, stručné README), dále vytvoří veškeré potřebné soubory pro autoconfig a automake a tedy i základní cíle v Makefile a běžný ./configure skript. To vše na základě krátkého dialogu, kde se Vás autoproject zeptá, jak se program jmenuje, v jakém jazyce (jazycích) bude vyvíjen, jestli chcete zahrnout GPL licenční hlavičku do souborů apod. Poté vše připraví do adresáře se jménem programu. Je to opravdu velice pohodlné, kupříkladu pokud se jedná o jednodušší projekty, které chcete šířit (a tudíž chcete, aby to nějak vypadalo a chudák BFU nemusel editovat konfigurace.h aby získal podporu té a té knihovny) a tvorba tohoto skeletu by Vám zabrala desetkrát tolik co tvorba vlastního programu.
 
CSSED http://cssed.sourceforge.net/ 12648x
CSSED je editor CSS s barevným odlišením syntaxe. Obsahuje validátor CSS.
 
Saxon http://saxon.sourceforge.net/ 12304x
Saxon je kolekce utilit pro práci s dokumenty XML.
 
Trac http://trac.edgewall.com/ 12230x
Trac je jednoduchý webově-orientovaný program pro správu chyb/verzí projektů.
 
Java (od Sunu) http://java.sun.com 12073x
Originální Java SDK přímo od Sunu. Bohužel vzhledem k licenční politice Sunu nebývá přítomno ve všech distribucích Linuxu, nicméně lze jej zdarma stáhnout. Umožňuje vývoj a běh aplikací v Javě.
 
Syck http://www.whytheluckystiff.net/syck/ 11969x
Syck je rozšířenim pro psaní i čtení YAML.
 
Kylix http://www.borland.com/kylix 11875x
Vývojové prostředí Borland Delphi/C++ pro Linux i Windows. K dispozici různé verze, Open verze zdarma.
 
GCC http://gcc.gnu.org/ 11434x
GCC je kolekce GNU překladačů, nyní obsahuje frontendy k C, C++, Objective-C, Fortranu, Javě a Adě a rovněž knihovny pro tyto jazyky (libstdc++, libgcj,...).
 
Bazaar Revision Control System http://bazaar.canonical.com/ 10421x
Bazaar Revision Control System je systém kontroly verzí Arch.
 
Morphon XML Editor http://www.morphon.com/ 10348x
Umožňuje jednoduše vytvářet a modifikovat XML dokumenty a ověřit jejich správnost vzhledem k DTD. 45MB verze obsahuje Java Runtime Environment (1.4.2).
 
PilRC http://pilrc.sourceforge.net/ 10003x
Prekladac .rcp souboru na skutecny tvar v .prc souboru. Spolupracuje s prc-tools pri kompilaci programu pro PalmOS.
 
SCREEM http://www.screem.org/ 9892x
SCREEM je integrované vývojové prostředí pro tvorbu a správu webových aplikací. Umožňuje vám používat mnoho zajímavých funcí, včetně používání šablon z Macromedia Dreamveawer. Screem vám nenabízí možnost WYSIWYG editování, ale jste konfrontováni přímo se zdrojovým kódem.
 
Nano http://www.nano-editor.org/ 9202x
Pokracovanie pico editora. Ak ste robili v Pine tak to je cosi podobne ale je to textovy editor.
 
emacs http://www.gnu.org/[..]cs/emacs.html 9201x
Sofistikovaný textový editor s podporou jazyka LISP je použitelný jako vývojové prostředí nad mnoha jazyky; navíc zahrnuje další nástroje jako prohlížeč webu, e-mailový klient, kalendář a diář, několik her a psychiatra :o) S nadsázkou se o něm říká, že to je "složitý operační systém, kterému chybí pouze nějaký dobrý textový editor :o)" (a zasvěcení se "nechápavě" ptají, zda z něj nejde spustit vim :-)
 
PRVNÍ <<< PŘEDCHOZÍ < zobrazuji záznamy od 16 do 30 > NÁSLEDUJÍCÍ >>> POSLEDNÍ
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

28.11.2018 23:56 /František Kučera
Prosincový sraz spolku OpenAlt se koná ve středu 5.12.2018 od 16:00 na adrese Zikova 1903/4, Praha 6. Tentokrát navštívíme organizaci CESNET. Na programu jsou dvě přednášky: Distribuované úložiště Ceph (Michal Strnad) a Plně šifrovaný disk na moderním systému (Ondřej Caletka). Následně se přesuneme do některé z nedalekých restaurací, kde budeme pokračovat v diskusi.
Komentářů: 1

12.11.2018 21:28 /Redakce Linuxsoft.cz
22. listopadu 2018 se koná v Praze na Karlově náměstí již pátý ročník konference s tématem Datová centra pro business, která nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky: Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je optimálně využít pro vlastní prospěch? Jak si zajistit odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybírat dodavatele služeb? Jak volit vhodné součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně datové centrum spravovat? Jak co nejlépe eliminovat možná rizika? apod. Příznivci LinuxSoftu mohou při registraci uplatnit kód LIN350, který jim přinese zvýhodněné vstupné s 50% slevou.
Přidat komentář

6.11.2018 2:04 /František Kučera
Říjnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná v listopadu – již tento čtvrtek – 8. 11. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma umění a technologie, IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

4.10.2018 21:30 /Ondřej Čečák
LinuxDays 2018 již tento víkend, registrace je otevřená.
Přidat komentář

18.9.2018 23:30 /František Kučera
Zářijový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 20. 9. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

9.9.2018 14:15 /Redakce Linuxsoft.cz
20.9.2018 proběhne v pražském Kongresovém centru Vavruška konference Mobilní řešení pro business. Návštěvníci si vyslechnou mimo jiné přednášky na témata: Nejdůležitější aktuální trendy v oblasti mobilních technologií, správa a zabezpečení mobilních zařízení ve firmách, jak mobilně přistupovat k informačnímu systému firmy, kdy se vyplatí používat odolná mobilní zařízení nebo jak zabezpečit mobilní komunikaci.
Přidat komentář

12.8.2018 16:58 /František Kučera
Srpnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná ve čtvrtek – 16. 8. 2018 od 19:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát jsou tématem srazu databáze prezentaci svého projektu si pro nás připravil Standa Dzik. Dále bude prostor, abychom probrali nápady na využití IoT a sítě The Things Network, případně další témata.
Přidat komentář

16.7.2018 1:05 /František Kučera
Červencový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 7. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát bude přednáška na téma: automatizační nástroj Ansible, kterou si připravil Martin Vicián.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

31.7.2023 14:13 / Linda Graham
iPhone Services

30.11.2022 9:32 / Kyle McDermott
Hosting download unavailable

13.12.2018 10:57 / Jan Mareš
Re: zavináč

2.12.2018 23:56 / František Kučera
Sraz

5.10.2018 17:12 / Jakub Kuljovsky
Re: Jaký kurz a software by jste doporučili pro začínajcího kodéra?

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2024) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze