LINUXSOFT.cz Přeskoč levou lištu

ARCHIV   

> Linuxsoft.cz & LinuxExpo 2005

Od úterý 12. do čtvrtka 14. dubna 2005 se v hotelu Olympik koná výstava LinuxExpo a my budeme u toho.

7.4.2005 17:00 | o.k. | Články autora | přečteno 13130×

Veletrh LinuxExpo se koná v hotelu Olympik (Sokolovská 138, vchod z Nekvasilovy Ulice, stanice metra "B" INVALIDOVNA) (nikoliv ve Veletržním paláci jako tomu bylo v minulých letech) v Praze a to ve dnech 12.-14.dubna 2005. Podrobnější informace o veletrhu naleznete na adrese www.linuxexpo.cz.

Kde nás naleznete?

Naleznete nás na stánku B9 (viz obr), přímo naproti sekci určené Free Linux Zone (stánky B13a a B13b).

Co na našem stánku naleznete?

 • Linux Shop
  • CD Linuxových distribucí a OpenSource programů pro Linux
  • Trička
  • Plyšové Tuxe
  • Samolepky
 • Server Dual AMD Opteron (64bitový) s Linuxem
 • Notebook s Linuxem
 • Linux Firewall
 • Linux PC - 32bit desktop
 • Linux PC - 64bit desktop

Linux Shop

Linuxové distribuce

Lisovaná CD Live CD distribuce Běžné instalovatelné distribuce

CD/DVD se softwarem

 • Extras DVD pro Fedoru Core 3 (32bit i 64bit) s Extras softwarem a updaty - 1DVD [100Kč]
 • Speciální DVD pro Fedoru Core 3 (32bit i 64bit) se softwarem - 1DVD [100Kč]
 • Mandrake updates DVD pro verzi Mandrakelinux 10.0 nebo 10.1 - 1 DVD[100Kč]
 • Gentoo packages [30Kč]
 • Ark Linux - extra software [30Kč]
 • BONUS CD [30Kč]
 • TeXlive 7 [30Kč]
 • + další CD se spoustou užitečných věcí

Speciální DVD

Trička

 • Tričko Linuxzone - front , back v barvě černé nebo bílé - velikost XL [190Kč]

Plyšový tux

 • Plyšový tux (velikost 30cm) [350Kč]

Samolepka

 • Samolepka s tuxem

Server Dual AMD Opteron (64-bitový) s Linuxem

Dual AMD Opteron

Demonstrace Linuxu na Dual AMD Opteron (64-bitovém) serveru.

2x procesor AMD Opteron 240, 2x 512 MB paměťové moduly ECC, základní deska Tyan Thunder K8S S2880 UGNR, 2x U320 SCSI disky Maxtor ATLAS10K4_36WLS (36.7GB, 10000rpm), 2U rackový case EM-2830L.

Cena: 79.900Kč s DPH

Notebook s Linuxem

Notebook ACER

Notebook s Linuxem - Acer 2304NLC

Hardware notebooku: procesor Intel 1,3GHz Celeron M, 256MB DDR SDRAM, harddisk 40GB Ultra ATA/100, DVD/CD-RW, 15" XGA TFT LCD display

Cena: 22.900Kč s DPH

Linux Firewall

Linux Firewall

Linux Firewall postavený na distribuci IPCop, který nás bude v průběhu celé výstavy bránit před útoky okolního světa :-) K dispozici bude samozřejmě monitorování systému, sítě a možnost nahlédnutí do logů firewallu nebo případně náhled do logů IDS.

Cena: 2.990Kč s DPH

Linux PC

Linux PC

Počítač s Linuxem (32bit i 64bit)(Mandrakelinux nebo Fedora Core 3) vhodný pro domácnosti i kanceláře za nízké náklady demonstrující současnou sílu Linuxu i na desktopu.

Cena: 32bit za 13.900Kč s DPH, 64bit za 21.000 Kč s DPH

Game Zone

V Linux Free Zone, části výstavy LinuxExpo 2005 věnované nekomerčním a vzdělávacím projektům, bude letos část věnována počítačových hrám, které na operačním systému Linux běží. Tyto hry nebudete pouze sledovat, ale budete si je moci přímo vyzkoušet. V plánu je také turnaj v určité hře, detaily budou zveřejněny později na stránkách linuxsoft.cz.

Představeny budou různé volné (free) hry od akčních stříleček až po oddychovky. Pokud bude k dispozici slušné internetové připojení, budete si moci vyzkoušet online hry jako America's Army a Wolfenstein: Enemy Territory. Offline budou k vidění hry Cube a další.

Free Linux Zone

Veletrh LinuxExpo je již několik let synonymem pro profesionální propagaci v oblasti informačních technologií. I letos se mohou zajímavé a neziskové projekty na tomto veletrhu prezentovat zcela zdarma a na těchto stránkách bychom vám chtěli představit projekty, které nabídky využily.

Aurox

Mladá polská distribuce na bázi RedHat. S důrazem na multimédia, lokalizaci a výuku. Tato distribuce je lokalizována do většiny evropských jazyků včetně češtiny.
aurox@aurox.org
http://www.aurox.org/cz/

O projektu CZilla

Projekt CZilla (Czech Mozilla Project, CzechZilla) je skupina internetových profesionálů a dobrovolníků, která se zabývá lokalizací, propagací a podporou projektu Mozilla.org v České republice. Uživatelům pravidelně přináší české verze populárního prohlížeče Mozilla Firefox, výkonného poštovního klienta Mozilla Thunderbird a balíku internetových aplikací Mozilla Suite. Projekt CZilla je registrován jako oficiální lokalizační tým těchto produktů. Na svých webových stránkách www.czilla.cz poskytuje projekt řadu užitečných informací, včetně fóra pro podporu uživatelů.

Projekt CZilla byl oficiálně spuštěn koncem února roku 2003. V minulém roce získal projekt CZilla cenu Softwarových novin produkt roku 2004 za českou verzi prohlížeče Firefox 1.0 a stal se adoptivním rodičem pandy červené v pražské ZOO.

*Zástupci projektu na LinuxExpu*
Pavel Franc - vedoucí lokalizace Firefoxu a Thunderbirdu
Martin Hassman - propagace projektu

David Majda - správce novinek
Lukáš Petrovický - správce lokalizovaných rozšíření

info@czilla.cz
http://www.czilla.cz/

Danix

live distribuce založená na Debianu
dave@anapol.cz
http://www.ceskylinux.org/

Firebird

Firebird je komerčně nezávislý projekt vývojářů v C a C++, technickývh poradců a přispěvatelů vyvíjejících a vylepšujících multiplatformní relační databázový systém založený na zdrojovém kódu uvolněném společností Inprise Corp (nyní Borland Software Corp) pod licencí InterBase Public License V1.0 dne 25. července 2000.

Firebird je open source relační databáze nabízející mnoho vlastností ANSI SQL-92 která pracuje na Linuxu, Windows, a ředě Unixových platforem. Firebird nabízí excelentní propustnost souběžného zpracování, vysoký výkon, silnou jazykovou podporu pro tvorbu uložených procedur a spouští. Je používán v mnoha produkčních systémech v mnoha komerčních společnostech od roku 1981.

Projekt bude prezentovat Pavel Císař (IBPhoenix), v projektu zastává funkci vedoucího testování a jednoho z administrátorů.
pcisar@ibphoenix.cz
http://www.ibphoenix.cz/

Nsys Framework

Nsys framework, je technologie, která umožnuje vyvíjet aplikace prostřednictvím objektového API v PHP. Odděluje logiku kodu od designu. Díky této vlastnosti lze jednu aplikaci zpřístupnit z mnoha terminálů jako je např. Web Browser, PDA, J2ME, Linux, Windows, MacOS a další. Vývojářům stačí navrhnout jednu logiku kodu a pak jen dělat design návrhy pro jednotlivé terminály pomocí XML dialektu Qube. Jednoduché demo je na http://projects.nsys.org/nsysdemo. Ukázku kodu si můžete stáhnout na http://update.nsys.org/basic/dists/nsysdemo/nsysdemo_20050310.zip. Projekt Nsys framework je používán i pro vývoj intranetu ve výzkumné laboratoři Pokročilých síˇtových technologií na Fakultě Informatiky MUNI v Brne. (ukazka na http://projects.nsys.org/fimuni/sitola). Dále pro Nsys vyvíjím s dalšímí spolupracovníky Nsys terminály pro platformy Windows a Linux, které nebízí pokročilé vlastnosti pro budování distribuovaných aplikací a také podporu pro vytváření 3D světů (ukázka engine pro budování 3D prostředí přes Qube3D je na http://netbroadcaster.3open.com/samples/physicon_demo.wmv). Jedná se o vytvoření alternativy k XML dialektu XAML od Microsoftu. Rozdíl mezi Qube a XAML je ve značném rozsahu Qube API a také jeho dostupnosti na Win/Linux systémech a časem i na MacOS. Pro vývoj NsysTermu využíváme projekt Portable.NET, který je součástí projektu DOTGNU (viz. www.dotgnu.org). Cílem tohoto projektu je vytvoření open-source varianty k Microsoft.NETu. Troufám si říct, že vývoj NsysTermu začíná být největším projektem, který spojuje možnosti Portable.NET s MS .NET.
inpt@centrum.cz
http://nsys.3open.com

OpenOffice.org

kancelářský balík
pavel@janik.cz
http://cs.openoffice.org/

Scribus

Scribus je nástroj profesionálního DTP na Linuxové a dalších *NIXových platformách.

Z nenápadné aplikace vzniklé v roce 2001, Scribus rychle dospěl do stavu, kdy je řazen mezi zásadní programy Linuxového desktopu. Lidé z Newsforge jej dokonce nazvali jednou z "killer applications for Linux". V aktuální řadě 1.2.x Scribus přináší mocné nástroje pro publikování na desktopu a tyto nástroje jsou dále rozvíjeny ve vývojové řadě 1.3.

Pod moderní a uživatelsky přívětivou slupkou jsou ukryty profesionální vlastnosti, jako např. CMYK barevný prostor, tisk a export separací, správa ICC profilů, import a export PDF, Unicode text atd. Scribus byl první aplikací na světě, která podporovala standard PDF/X3. V neposlední řadě Scribus dokáže pracovat s vektorovou grafikou SVG, podporuje OpenType písma, dokumenty ukládá v plně popsaném XML formátu, což umožňuje snadnou opravu poškozených souborů textovým editorem (takové opravy jsou téměř nemožné v případě binarních dokumentů jiných DTP programů). Program je lokalizován do 24 jazyků.

*Zástupce projektu na linuxExpu*
Petr Vanek
petr@yarpen.cz
http://www.scribus.net

Slax

live distribuce založená na Slackware
tomas@linux-live.org
http://www.linux-live.org

Trustix

bezpečnost a stabilita v Linuxu
tsl@trustix.org
http://www.trustix.org/

Program konferenční části Free Linux Zone

SáL č. 1

14:00 Firebird
- databáze v praxi

14:45 Slax
- představení live distribuce postavené na Slackware a co je v ní nového

15:30 Mozilla pro vývojáře (David Majda)
Architektura Mozilly a aplikací na ní založených. Jazyk XUL, tvorba rozšíření a aplikací. Komponentový model XPCOM. Instalace aplikací, bezpečnost a další pokročilejší témata.

16:15 Trustix
- bezpečnost v Linuxu

sál č. 2

14:00 OpenOffice.org 2.0
- představení nové verze populárního kancelářského balíku

15:00 Scribus
- Představení Scribusu
- DTP workflow na Linuxu - kooperace Scribusu s ostatními aplikacemi publikačního workflow. Vektorová grafika, bitmapová grafika, správa barev, výstupy.
- zkušenosti s přechodem Quark/InDesign -> Scribus
- nové vlastnosti a blízká budoucnost Scribusu

16:00 Aurox
- představení polské linuxové distribuce


Umístění Free Linux Zone

Free Linux Zona je umístěna na stánku číslo B13.

Verze pro tisk

pridej.cz

 

DISKUZE

Nejsou žádné diskuzní příspěvky u dané položky.Příspívat do diskuze mohou pouze registrovaní uživatelé.
> Vyhledávání software
> Vyhledávání článků

28.11.2018 23:56 /František Kučera
Prosincový sraz spolku OpenAlt se koná ve středu 5.12.2018 od 16:00 na adrese Zikova 1903/4, Praha 6. Tentokrát navštívíme organizaci CESNET. Na programu jsou dvě přednášky: Distribuované úložiště Ceph (Michal Strnad) a Plně šifrovaný disk na moderním systému (Ondřej Caletka). Následně se přesuneme do některé z nedalekých restaurací, kde budeme pokračovat v diskusi.
Komentářů: 1

12.11.2018 21:28 /Redakce Linuxsoft.cz
22. listopadu 2018 se koná v Praze na Karlově náměstí již pátý ročník konference s tématem Datová centra pro business, která nabídne odpovědi na aktuální a často řešené otázky: Jaké jsou aktuální trendy v oblasti datových center a jak je optimálně využít pro vlastní prospěch? Jak si zajistit odpovídající služby datových center? Podle jakých kritérií vybírat dodavatele služeb? Jak volit vhodné součásti infrastruktury při budování či rozšiřování vlastního datového centra? Jak efektivně datové centrum spravovat? Jak co nejlépe eliminovat možná rizika? apod. Příznivci LinuxSoftu mohou při registraci uplatnit kód LIN350, který jim přinese zvýhodněné vstupné s 50% slevou.
Přidat komentář

6.11.2018 2:04 /František Kučera
Říjnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná v listopadu – již tento čtvrtek – 8. 11. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma umění a technologie, IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

4.10.2018 21:30 /Ondřej Čečák
LinuxDays 2018 již tento víkend, registrace je otevřená.
Přidat komentář

18.9.2018 23:30 /František Kučera
Zářijový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 20. 9. 2018 od 18:00 v Radegastovně Perón (Stroupežnického 20, Praha 5). Tentokrát bez oficiální přednášky, ale zato s dobrým jídlem a pivem – volná diskuse na téma IoT, CNC, svobodný software, hardware a další hračky.
Přidat komentář

9.9.2018 14:15 /Redakce Linuxsoft.cz
20.9.2018 proběhne v pražském Kongresovém centru Vavruška konference Mobilní řešení pro business. Návštěvníci si vyslechnou mimo jiné přednášky na témata: Nejdůležitější aktuální trendy v oblasti mobilních technologií, správa a zabezpečení mobilních zařízení ve firmách, jak mobilně přistupovat k informačnímu systému firmy, kdy se vyplatí používat odolná mobilní zařízení nebo jak zabezpečit mobilní komunikaci.
Přidat komentář

12.8.2018 16:58 /František Kučera
Srpnový pražský sraz spolku OpenAlt se koná ve čtvrtek – 16. 8. 2018 od 19:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát jsou tématem srazu databáze prezentaci svého projektu si pro nás připravil Standa Dzik. Dále bude prostor, abychom probrali nápady na využití IoT a sítě The Things Network, případně další témata.
Přidat komentář

16.7.2018 1:05 /František Kučera
Červencový pražský sraz spolku OpenAlt se koná již tento čtvrtek – 19. 7. 2018 od 18:00 v Kavárně Ideál (Sázavská 30, Praha), kde máme rezervovaný salonek. Tentokrát bude přednáška na téma: automatizační nástroj Ansible, kterou si připravil Martin Vicián.
Přidat komentář

   Více ...   Přidat zprávičku

> Poslední diskuze

31.7.2023 14:13 / Linda Graham
iPhone Services

30.11.2022 9:32 / Kyle McDermott
Hosting download unavailable

13.12.2018 10:57 / Jan Mareš
Re: zavináč

2.12.2018 23:56 / František Kučera
Sraz

5.10.2018 17:12 / Jakub Kuljovsky
Re: Jaký kurz a software by jste doporučili pro začínajcího kodéra?

Více ...

ISSN 1801-3805 | Provozovatel: Pavel Kysilka, IČ: 72868490 (2003-2024) | mail at linuxsoft dot cz | Design: www.megadesign.cz | Textová verze